Arrival date
Departure date
20 August 2016

Już w najbliższy weekend Wrocław stanie się stolicą artystów zajmujących się sztuką ulicy. W trakcie całego weekendu będzie można zobaczyć cały szereg pokazów, wśród których będą prawdziwe gwiazdy tego rodzaju działalności artystycznej. Jakie atrakcje czekają na wszystkich chętnych chcących ujrzeć na żywo pokazy prawdziwych mistrzów w swoich dziedzinach? Wybór jest naprawdę ogromny.

Wrocław od lat jest miejscem, w którym odbywa się festiwal sztuki ulicznej BuskerBus. Tegoroczna edycja będzie już dwudziestą z kolei, impreza po raz pierwszy odbyła się w roku 1997. Od samego początku festiwal ten miał przywrócić zasłużone miejsce sztukmistrzom prezentującym swoje zapierające dech w piersiach umiejętności. Co więcej, ideą festiwalu jest również zniesienie bariery pomiędzy sceną a publicznością, a tym samym włączenie widzów do czynnego udziału w przedstawieniach. Jak dowodzą tego licznie zgromadzeni widzowie w trakcie poprzednich edycji, zamysł ten został pozytywnie zrealizowany.
W trakcie kilku dni wrocławski Rynek i przyległe do niego uliczki Starego Miasta staną się wielką sceną, na której wystąpi cały szereg artystów prezentujących swoje umiejętności. Pojawią się między innymi pokazy żonglerki nożami, kręcenia hula hop, przedstawień dla dzieci i osób dorosłych.
Pojawią się muzycy, tancerze, akrobaci, żonglerzy, mimowie i muzycy. Każdego z artystów łączy zamiłowanie do uprawiania własnej sztuki i fakt, że sceną uczynili ulicę. Takie rozwiązanie z całą pewnością sprawi, że każdy występ będzie najwyższej jakości. Wszystkie przedstawienia i pokazy są całkowicie bezpłatne, dzięki czemu możesz wziąć udział w takiej ich ilości, jaką tylko sobie wybierzesz.
BuskerBus to, zgodnie z ideą pomysłodawcy tej imprezy, festiwal objazdowy, który będzie można zobaczyć również w innych miastach Polski. Jednak warto wybrać się właśnie w najbliższy weekend i spędzić go w stolicy Dolnego Śląska, podziwiając artystów występujących na jednym z najpiękniejszych rynków w naszym kraju. Jeśli zdecydujesz się na spędzenie czasu we Wrocławiu, wygodny nocleg znajdziesz w ofercie posiadanej przez apartamenty wrocławskie, położone w bezpośrednim sąsiedztwie wrocławskiego Rynku.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close