Arrival date
Departure date
13 December 2014

Po tygodniu nauki i pracy studenci i mieszkańcy Wrocławia szukają rozrywki i relaksu. Część z nich wybiera zabawę na Rynku, inni zasiadają w knajpach, których nie brakuje w bocznych uliczkach ścisłego centrum. Nie da się jednak ukryć, że najwięcej osób w weekendy pojawia się w popularnym Pasażu Niepolda, który znajduje się przy ulicy Ruskiej, w sąsiedztwie kina Nowe Horyzonty.

Rynek czy Pasaż?

Odwiedzającym Wrocław może się wydawać, że nocne życie miasta koncentruj się na Rynku. W stolicy Dolnego Śląska można jednak szybko zauważyć, że w weekendy grupy młodych ludzi przemieszczają się właśnie między Rynkiem a Pasażem Niepolda. Trudno jednoznacznie zdecydować które miejsce jest lepsze do zabawy. Na Rynku na pewno nie ma aż tak wielu klubów w których można potańczyć – są one porozdzielane pubami, w których jest zdecydowanie spokojniejsza atmosfera. W Pasażu Niepolda od zabawy nie uciekniemy. W cieplejsze dni zabawa przenosi się na zewnątrz, a podwórko staje się wielkim parkietem, w który mieszają się różne gatunku muzyczne. Zazwyczaj po kilku wizytach znajdujemy miejsce, które najbardziej nam odpowiada i w kolejnym tygodniu chętnie do niego wracamy.

Pasaż Niepolda za dnia i po zmroku

Nocne życie tak naprawdę zaczyna się na Pasażu Niepolda w czwartek, który najczęściej określany jest jako studencki. Żacy mają darmowe wejście do większości klubów, a na barze czekają na nich różnego rodzaju promocje. W piątek do zabawy dołączają osoby, które w tygodniu pracują i zabawa kończy się zazwyczaj dopiero w niedzielny poranek. Podwórko między ulicami św. Antoniego i Ruską żyje jednak nie tylko w weekendy – w tygodniu właściciele starają się organizować różnego rodzaju eventy i promocje, które przyciągną tam wrocławian. Na Pasażu jest wtedy zdecydowanie spokojniej, można spokojnie porozmawiać przy kawie, napić się dobrego wina i zjeść kolację. Wracając tam w weekendową noc można być jednak zaskoczonym jak bardzo to miejsce się zmienia – nie ma jednak wątpliwości, że na rozrywkowej mapie Wrocławia to jeden z najważniejszych punktów.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close