Arrival date
Departure date
21 October 2017

Na Dolnym Śląsku nie brakuje przepięknych zamków o bogatej historii. Które z nich są najciekawsze? Jakie tajemnice w sobie kryją?

Zamek na Górze Chojnik

Z potężnej warowni zachowały się (w dobrym stanie) tylko ruiny. Dla turystów dostępna jest między innymi zamkowa wieża, z której rozciągają się wspaniałe widoki. W XIII wieku położony na rogatkach Jeleniej Góry zamek został zaatakowany przez Tatarów. Obrońcy zasypali ich gradem kamieni. Ci, którzy wspięli się na mury twierdzy spadali w przepaść. Do dzisiaj jest ona nazywana Piekielną Doliną. Krążą opowieści, że nadal słychać jęki rannych i rżenie koni. Cena biletów: 6 złotych normalny, 5 złotych dla studentów, uczniów i dzieci, 4 zł emeryci i renciści. Do zamku można dojechać samochodem. Zamek w Mosznej Zamek kojarzy się z pałacem Kopciuszka. Położony jest pomiędzy Krapkowicami a Prudnikiem. Historia zamku w Mosznej jest dość długa, ale tak naprawdę został rozsławiony dopiero w XIX wieku za sprawą ówczesnego właściciela hrabiego Franza Huberta von Tiele-Wincler. To on rozbudował i niezwykle upiększył zamek. Znajduje się w nim 365 pokoi, 99 wież, które symbolizują liczbę majątków hrabiego, oranżeria i park. Zamek przetrwał do naszych czasów w niemal niezmienionej formie. Jest własnością prywatną, ale można go zwiedzać. Bilet normalny na zamek kosztuje 10 zł, ulgowy 7 zł. Bilet na wieże: 9 i 6 złotych. Zamkowe komnaty zwiedza się z przewodnikiem. W zamku działa SPA, hotel i restauracja.

Zamek Grodziec

Położony jest niedaleko Złotoryi. Wzniesiono na wygasłym wulkanie. W miejscu, gdzie znajduje się zamek przed wiekami przebiegała granica Śląska i Czech, warownia miała strzec całej okolicy przez najazdami sąsiadów. Dla turystów udostępniono cześć zamkowych komnat. Na zamku czynne jest muzeum narzędzi tortur, odbywają się biesiady i turnieje rycerskie. Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 złotych. Przed bramą do zamku znajduje się bezpłatny parking. Od 1 maja do 31 października w soboty i niedziele zamek można zwiedzać z przewodnikiem.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close