Arrival date
Departure date
22 October 2017

Kotlina Kłodzka to wyjątkowy zakątek w naszym kraju. Znajdziemy w niej malowniczo położone fortyfikacje, rezydencje i pałace.

 

Pałac w Trzebieszowicach

W XV wieku zbudowano tutaj na wyniosłej skale rycerską warownię, którą później przebudowano w stylu renesansowym. Kolejna przebudowa miała miejsce w XVII i XVIII wieku. To z tego okresu pochodzi obecna sylwetka pałacu i jego barokowy wystrój. Mury pałacu były świadkiem niecodziennego wydarzenia. Swoje 43. urodziny w jego komnatach wyprawił król pruski Wilhelm III. Pałac zaszczycił wówczas swoją obecnością car Aleksander I. Dzisiaj na zamku mieści się SPA i luksusowy hotel. Ale turyści mogą zwiedzić zamkowe komnaty codziennie w godzinach od 10.00 do 17.00. Bilety: normalny 25 złotych, ulgowy 20 zł. Zamek zwiedza się z przewodnikiem.

Pałac w Bożkowie

Rodowa rezydencja rodu von Magnis uważana jest za jedną z najpiękniejszych na terenie Dolnego Śląska. W XVIII-wiecznych murach w okresie PRL-u mieściła się szkoła rolnicza. W latach 90. szukano nowego właściciela zamku, bardzo długo nie udawało się go znaleźć. Los pałacu, o którym mówiono, że jest najbardziej pechowy wśród wszystkich polskich zamków wreszcie jednak się odmienił. Jego nowy właściciel udostępnił go dla turystów. Bilet do zamku kosztował w 2016 roku 15 złotych.

Twierdza Srebrna Góra

Jest jedyną w Polsce twierdzą górską. W Europie jest to największa forteca, która ma najwyżej położony bastion basztowy. Twierdza strzeże wejścia do Doliny Kłodzkiej. Nazwa twierdzy pochodzi od Przełęczy Srebrnej. Forteca składa się z licznych bastionów, leśnych umocnień i sześciu fortów. Z ogromnego terenu twierdzy dla turystów udostępniono jedynie niewielką część. Twierdzę można zwiedzać przez cały rok w godzinach od 10.00 do 18.00. W lipcu i sierpniu do godziny 18.00. Na terenie twierdzy działa grupa rekonstrukcyjna. Po twierdzy turystów oprowadza przewodnik ubrany w strój z epoki. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 14 zł. Czas zwiedzanie twierdzy wraz z przewodnikiem wynosi około godziny.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close