Arrival date
Departure date
13 September 2016

Góry Sowie stanowią część Sudetów Środkowych i uchodzą za najstarsze góry w Polsce, a nawet w Europie. Rozciągają się na przestrzeni 26 kilometrów od Gór Wałbrzyskich na północnym zachodzie po Srebrną Górę i Góry Bardzkie na południowym wschodzie. Najwyższym szczytem jest Wielka Sowa, której wysokość wynosi 1025 metrów n.p.m.

Malownicze panoramy gór

Góry Sowie są wyjątkowo malownicze, spacerując, możemy rozkoszować się różnorodną rzeźbą terenu – liczne doliny, górskie strumienie, punkty widokowe i piękne panoramy. Wybierając się na wycieczkę, warto również dowiedzieć się, jakie atrakcje czekają na nas na miejscu i zaplanować dokładnie wędrówkę. Do najciekawszych obiektów należy między innymi Twierdza Srebrna Góra – to największa górska twierdza w Europie, która składa się z sześciu fortów oraz wielu leśnych umocnień i bastionów. Warto zwiedzić również ruiny zamku w Rogowcu, Owieśnie, a także w Grodnie, gdzie aktualnie znajduje się muzeum.

Riese - tajne obiekty

Chcąc przeżyć wspaniałą przygodę, warto wybrać się do podziemnego miasta Osówka – to największy i najdłuższy podziemny kompleks hal tajnego hitlerowskiego projektu „Olbrzym”. Podobną atrakcją turystyczną są Sztolnie Walimskie – to kompleks wydrążonych w zboczu Ostrej Góry podziemnych korytarzy oraz budowli naziemnych. Ponadto w Górach Sowich znajdują się piękne zabytkowe kościoły, które zachwycają swoją architekturą: Kościół Wniebowzięcia NMP w Bielawie, który posiada wysoką na 101 metrów wieżę widokową, z której możemy podziwiać piękne widoki, Kościół św. Piotra i Pawła w Bożkowie, gdzie znajduje się również Pałac Magnisów, a także Kościoły w Pieszycach.

Wspaniałe miejsce do rekreacji

Góry Sowie to doskonałe miejsce na rodzinne spacery i wycieczki, znajduje się tu Park Krajobrazowy Gór Sowich, gdzie znajdziemy wyjątkową szatę leśną, a także ciekawe gatunki zwierząt: sowy, bociany, jelenie, sarny, czy ryjówki. Możemy też zwiedzić tu liczne sztolnie oraz kopalnie. Miejsce to nazywane jest krainą legend oraz historii, które przekazywane są już od czasów średniowiecza, co powoduje, że Góry Sowie są jednym z najbardziej tajemniczych i ciekawych miejsc w Polsce. Przebywając w naszych apartamentach, macie Państwo możliwość odwiedzenia Gór Sowich, które znajdują się jedynie 90 km od centrum Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close