Arrival date
Departure date
14 September 2016

Karkonosze to najwyższy masyw górski Sudetów, gdzie głównym grzbietem biegnie granica polsko-czeska. Położona centralnie Przełęcz Karkonoska (1198m) dzieli Główny Grzbiet na dwie części: zachodnią z Wielkim Szyszakiem o wysokości 1509 metrów n.p.m. oraz wschodnią z najwyższym szczytem Karkonoszy - Śnieżką o wysokości 1602 metrów n.p.m.

Szczyty Karkonoszy

Karkonosze słyną ze swych efektownym formacji skalnych, do których zaliczamy wszystkim: Pielgrzymy, Słonecznik, Borówczane Skały, Końskie Łby, Trzy Świnki, Czeskie Kamienie, czy też Śląskie Kamienie. Po polskiej stronie możemy również znaleźć przepiękne górskie stawy, takie jak Wielki Staw oraz Mały Staw, gdzie mieści się wspaniałe schronisko „Samotnia”. Góry te to doskonałe miejsce do uprawiania turystyki pieszej, znajduje się tu wiele szlaków turystycznych, ciekawych miejsc, formacji skalnych, stawów oraz wodospadów. Będąc w Karkonoszach warto wybrać się do multimedialnego Muzeum Karkonoskiego, mieszczącego się w Szklarskiej Porębie, gdzie poznamy dokładnie historię regionu oraz wiele ciekawostek. Interesujący jest również szlak Kamiennych Drogowskazów, gdzie umieszczone są wielkie głazy, na których wyryte są rzeczy, które właśnie oglądamy. Dzięki tym kamieniom ciężko jest się zgubić na szlaku, a sama trasa jest ciekawa i uczęszczana nawet przez rodziny z dziećmi.

Karpacz i Karkonoskie Tajemnice

Możemy odwiedzić również Karpacz – jedną z najpopularniejszych miejscowości w Karkonoszach, gdzie znajduje się atrakcja o nazwie „Karkonoskie Tajemnice” – jest to obiekt, który mieści w sobie rozmaite historie oraz legendy związane z tym regionem. Czekają tu na nas lekcje historii, techniki, a także tajemnicze i magiczne przygody. W Karpaczu zwiedzimy również Muzeum Zabawek, czy Miasteczko Western City, które zainteresują młodszych turystów i stanowią dla nich prawdziwą atrakcję. Na amatorów sportów zimowych czekają liczne trasy narciarskie, lodowiska, czy tor bobslejowy. Karkonosze to pasmo górskie, które kryje w sobie przepiękne widoki, wiele historii i tajemnic, a także atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jest to doskonałe miejsce na relaks, a także aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Odwiedzając nasz aparthotel możecie odwiedzić Karkonosze.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close