Arrival date
Departure date
22 October 2017

Ziemia Kłodzka położona jest u stóp Sudetów. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Turyści znajdą tutaj zarówno obronne forty, wspaniałe uzdrowiska jak też cuda natury.

Twierdze

Najbardziej znana jest położona w Górach Sowich, otoczona pięknymi lasami twierdza Srebrna Góra. Imponujące rozmiarami fortyfikacje pochodzą z czasów pruskich. Twierdza Srebrna Góra należy do największych tego typu obiektów w całej Europie. W twierdzy odbywają się rekonstrukcje, między innymi bitwy stoczonej przez Prusaków i wojska Napoleona w roku 1807. W pobliżu znajduje się jeszcze jedna twierdza: Twierdza Kłodzka. Ogromne bastiony przyciągają wzrok już z daleka. W Twierdzy Kłodzkiej można przejść się podziemnym chodnikiem minerskim albo oddać strzał z repliki starej armaty.

Labirynty i jaskinie

Koło Kletna znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia z bardzo fantazyjną szatą naciekową. Turyści mogą zwiedzić środkowe piętro jaskini. Trasa prowadzi przez labirynt korytarzy, w których można podziwiać unikalne stalagmity i stalaktyty. Wyjątkowe formy skalne podziwiać można w Błędnych Skałach. To prawdziwy labirynt zaułków i szczelin – czasem bardzo wąskich. Przejście labiryntu trwa około 35 minut. Kolejną perełkę turyści mogą podziwiać w Złotym Stoku. Do zwiedzania udostępniono tam sztolnie w dawnej kopalni złota.

Uzdrowiska

Ziemia Kłodzka słynie w całym kraju z malowniczo położonych uzdrowisk. Lądek Zdrój jest najstarszym wśród nich. Jeśli nawet nie zamierzamy się tutaj leczyć, to i tak warto zobaczyć zakład przyrodoleczniczy wzniesiony w stylu neobarokowym, pospacerować po otaczającym pijalnię wód parku oraz po rynku. Warto odwiedzić również Kudowę Zdrój. Miejscem szczególnie wartym polecenia jest pełen egzotycznych roślin Park Zdrojowy. Przy okazji pobytu w Kudowie koniecznie trzeba zobaczyć unikatową, wyłożoną trzema tysiącami ludzkich kości i czaszek Kaplicę Czaszek w Czermnej. Szczątki, którymi wyłożona jest kaplica zostały zebrane z pól bitew, które toczyły się w okolicy w XVIII wieku.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close