Przyjazd od
Wyjazd do
22 października 2017

Ziemia Kłodzka położona jest u stóp Sudetów. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Turyści znajdą tutaj zarówno obronne forty, wspaniałe uzdrowiska jak też cuda natury.

Twierdze

Najbardziej znana jest położona w Górach Sowich, otoczona pięknymi lasami twierdza Srebrna Góra. Imponujące rozmiarami fortyfikacje pochodzą z czasów pruskich. Twierdza Srebrna Góra należy do największych tego typu obiektów w całej Europie. W twierdzy odbywają się rekonstrukcje, między innymi bitwy stoczonej przez Prusaków i wojska Napoleona w roku 1807. W pobliżu znajduje się jeszcze jedna twierdza: Twierdza Kłodzka. Ogromne bastiony przyciągają wzrok już z daleka. W Twierdzy Kłodzkiej można przejść się podziemnym chodnikiem minerskim albo oddać strzał z repliki starej armaty.

Labirynty i jaskinie

Koło Kletna znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia z bardzo fantazyjną szatą naciekową. Turyści mogą zwiedzić środkowe piętro jaskini. Trasa prowadzi przez labirynt korytarzy, w których można podziwiać unikalne stalagmity i stalaktyty. Wyjątkowe formy skalne podziwiać można w Błędnych Skałach. To prawdziwy labirynt zaułków i szczelin – czasem bardzo wąskich. Przejście labiryntu trwa około 35 minut. Kolejną perełkę turyści mogą podziwiać w Złotym Stoku. Do zwiedzania udostępniono tam sztolnie w dawnej kopalni złota.

Uzdrowiska

Ziemia Kłodzka słynie w całym kraju z malowniczo położonych uzdrowisk. Lądek Zdrój jest najstarszym wśród nich. Jeśli nawet nie zamierzamy się tutaj leczyć, to i tak warto zobaczyć zakład przyrodoleczniczy wzniesiony w stylu neobarokowym, pospacerować po otaczającym pijalnię wód parku oraz po rynku. Warto odwiedzić również Kudowę Zdrój. Miejscem szczególnie wartym polecenia jest pełen egzotycznych roślin Park Zdrojowy. Przy okazji pobytu w Kudowie koniecznie trzeba zobaczyć unikatową, wyłożoną trzema tysiącami ludzkich kości i czaszek Kaplicę Czaszek w Czermnej. Szczątki, którymi wyłożona jest kaplica zostały zebrane z pól bitew, które toczyły się w okolicy w XVIII wieku.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij