Przyjazd od
Wyjazd do
21 października 2017

Na Dolnym Śląsku nie brakuje przepięknych zamków o bogatej historii. Które z nich są najciekawsze? Jakie tajemnice w sobie kryją?

Zamek na Górze Chojnik

Z potężnej warowni zachowały się (w dobrym stanie) tylko ruiny. Dla turystów dostępna jest między innymi zamkowa wieża, z której rozciągają się wspaniałe widoki. W XIII wieku położony na rogatkach Jeleniej Góry zamek został zaatakowany przez Tatarów. Obrońcy zasypali ich gradem kamieni. Ci, którzy wspięli się na mury twierdzy spadali w przepaść. Do dzisiaj jest ona nazywana Piekielną Doliną. Krążą opowieści, że nadal słychać jęki rannych i rżenie koni. Cena biletów: 6 złotych normalny, 5 złotych dla studentów, uczniów i dzieci, 4 zł emeryci i renciści. Do zamku można dojechać samochodem. Zamek w Mosznej Zamek kojarzy się z pałacem Kopciuszka. Położony jest pomiędzy Krapkowicami a Prudnikiem. Historia zamku w Mosznej jest dość długa, ale tak naprawdę został rozsławiony dopiero w XIX wieku za sprawą ówczesnego właściciela hrabiego Franza Huberta von Tiele-Wincler. To on rozbudował i niezwykle upiększył zamek. Znajduje się w nim 365 pokoi, 99 wież, które symbolizują liczbę majątków hrabiego, oranżeria i park. Zamek przetrwał do naszych czasów w niemal niezmienionej formie. Jest własnością prywatną, ale można go zwiedzać. Bilet normalny na zamek kosztuje 10 zł, ulgowy 7 zł. Bilet na wieże: 9 i 6 złotych. Zamkowe komnaty zwiedza się z przewodnikiem. W zamku działa SPA, hotel i restauracja.

Zamek Grodziec

Położony jest niedaleko Złotoryi. Wzniesiono na wygasłym wulkanie. W miejscu, gdzie znajduje się zamek przed wiekami przebiegała granica Śląska i Czech, warownia miała strzec całej okolicy przez najazdami sąsiadów. Dla turystów udostępniono cześć zamkowych komnat. Na zamku czynne jest muzeum narzędzi tortur, odbywają się biesiady i turnieje rycerskie. Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 6 złotych. Przed bramą do zamku znajduje się bezpłatny parking. Od 1 maja do 31 października w soboty i niedziele zamek można zwiedzać z przewodnikiem.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij