Przyjazd od
Wyjazd do
22 października 2017

Kotlina Kłodzka to wyjątkowy zakątek w naszym kraju. Znajdziemy w niej malowniczo położone fortyfikacje, rezydencje i pałace.

 

Pałac w Trzebieszowicach

W XV wieku zbudowano tutaj na wyniosłej skale rycerską warownię, którą później przebudowano w stylu renesansowym. Kolejna przebudowa miała miejsce w XVII i XVIII wieku. To z tego okresu pochodzi obecna sylwetka pałacu i jego barokowy wystrój. Mury pałacu były świadkiem niecodziennego wydarzenia. Swoje 43. urodziny w jego komnatach wyprawił król pruski Wilhelm III. Pałac zaszczycił wówczas swoją obecnością car Aleksander I. Dzisiaj na zamku mieści się SPA i luksusowy hotel. Ale turyści mogą zwiedzić zamkowe komnaty codziennie w godzinach od 10.00 do 17.00. Bilety: normalny 25 złotych, ulgowy 20 zł. Zamek zwiedza się z przewodnikiem.

Pałac w Bożkowie

Rodowa rezydencja rodu von Magnis uważana jest za jedną z najpiękniejszych na terenie Dolnego Śląska. W XVIII-wiecznych murach w okresie PRL-u mieściła się szkoła rolnicza. W latach 90. szukano nowego właściciela zamku, bardzo długo nie udawało się go znaleźć. Los pałacu, o którym mówiono, że jest najbardziej pechowy wśród wszystkich polskich zamków wreszcie jednak się odmienił. Jego nowy właściciel udostępnił go dla turystów. Bilet do zamku kosztował w 2016 roku 15 złotych.

Twierdza Srebrna Góra

Jest jedyną w Polsce twierdzą górską. W Europie jest to największa forteca, która ma najwyżej położony bastion basztowy. Twierdza strzeże wejścia do Doliny Kłodzkiej. Nazwa twierdzy pochodzi od Przełęczy Srebrnej. Forteca składa się z licznych bastionów, leśnych umocnień i sześciu fortów. Z ogromnego terenu twierdzy dla turystów udostępniono jedynie niewielką część. Twierdzę można zwiedzać przez cały rok w godzinach od 10.00 do 18.00. W lipcu i sierpniu do godziny 18.00. Na terenie twierdzy działa grupa rekonstrukcyjna. Po twierdzy turystów oprowadza przewodnik ubrany w strój z epoki. Bilety: normalny 17 zł, ulgowy 14 zł. Czas zwiedzanie twierdzy wraz z przewodnikiem wynosi około godziny.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij