Przyjazd od
Wyjazd do
14 września 2016

Stawy Milickie to zespół zbiorników, które mieszczą się w dolinie Baryczy w okolicach Milicza i Żmigrodu. Zaliczamy do nich między innymi Krośnice, Potasznia, Radziądz, Ruda Sułowska i Stawno. Liczba stawów wynosi około 290, a ich łączna powierzchnia to ponad 77 kilometrów kwadratowych – jest to jedno z najbardziej wyjątkowych i najciekawszych miejsc w Polsce. 

Stawy Milickie to największy w Polsce rezerwat przyrodniczy i jeden z cenniejszych ośrodków ornitologicznych w Europie – odnotowano tu aż 276 gatunków ptaków, z czego ponad 160 ma tam swoje tereny lęgowe. Przede wszystkim słyną jednak z hodowli i połowów ryb słodkowodnych. Najpopularniejszym gatunkiem jest karp, którego cykl produkcyjny trwa 3 lata i składa się z wielu etapów, dzięki czemu możemy otrzymać najwyższej jakości rybę.

Barycz i Milicz

Najciekawszy jest tutaj środkowy odcinek doliny Baryczy, gdzie rzeka przepływa przez dwie rozległe kotliny, które są śladem po miejscu postoju lądolodu. Ze wszystkich stron otoczone są morenami, a pofalowane wzgórza tworzą charakterystyczną „groblę”, która rozdziela te dwie kotliny. Tam też leży Milicz – piękne miasteczko, które uznawane jest za stolicę tego regionu.

Sport i rekreacja

Na miejscu znajdziemy wypożyczalnię sprzętu wodnego, dzięki czemu możemy w niezwykle ciekawy sposób zwiedzać okolicę i wypoczywać. Ponadto w pobliżu znajduje się również stadnina koni, gdzie możemy podjąć naukę jazdy konnej lub wybrać krajoznawczą wycieczkę po okolicy. Inną opcją jest wzięcie udziału w spływie kajakowym – atrakcja ta cieszy się dużym powodzeniem w tym regionie. Inną atrakcją jest tak zwane fotosafari, gdzie każdy z nas będzie mógł uwiecznić na zdjęciu bogactwo tutejszej przyrody, a w szczególności ptaków oraz innych zwierząt, które zamieszkują te tereny. Warto również odwiedzić skansen rybactwa, gdzie poznamy dokładnie różne gatunki ryb hodowanych w tamtejszych akwenach. Jeśli chcemy przeżyć niepowtarzalną przygodę, udajmy się na Ścieżkę Zmysłów – to specjalnie zaprojektowana trasa, która oddziałuje na nasze zmysły pozawzrokowe i dzięki niej możemy dokładnie poznać faunę i florę Doliny Baryczy.

Przydatne informacje

Stawy Milickie są wyjątkowe, przebywając w naszych apartamentach zachęcamy do odwiedzenia stawów Milickich. Stawy są oddalone od naszych apartamentów w centrum Wrocławia o około 70 km. Wiele ciekawych informacji znajduje się na oficjalnej stronie stawów Milickich.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij