Arrival date
Departure date
28 October 2015

W samym centrum stolicy Dolnego Śląska pojawił się jeden z najbardziej unikalnych budynków biurowych w naszym kraju. Co czyni go tak wyjątkowym na tle innych, ostatnio tak masowo powstających? Z całą pewnością fakt, iż jedną z części składowych nowej budowli jest piękny barokowy pałac Oppersdorfów.

Kompleks znany pod nazwą Biurowiec Dominikański powstawał przez ostatnie dwa lata. Jest położony w samym centrum Wrocławia, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjną lokalizacją. W związku z tym już niewiele powierzchni biurowej do wynajęcia pozostało. Poza lokalizacją budynek wyróżnia się wspaniałym połączeniem nowoczesności i piękna historycznego wnętrza dawnego pałacu należącego do rodziny Oppersdorfów.

Włączenie pięknego pałacu do modernistycznych brył dwóch nowoczesnych biurowców okazało się wspaniałym pomysłem inwestora, którym była firma Skanska. Budynek z pierwszej połowy XVIII wieku odzyskał swój dawny blask i dziś jego wnętrza, pieczołowicie odrestaurowane przy pomocy historyków sztuki i konserwatorów zabytków, znów będą cieszyć oko nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale również i osób przybywających do stolicy Dolnego Śląska w celach biznesowych.

Właściciele kompleksu znanego jako Biurowiec Dominikański zadbał o to, by miejsce to nie było jedynie przestrzeniami biurowymi, służącymi do pracy. Partery trzech budynków – pałacu i dwóch nowoczesnych biurowców – mają pomieścić lokale usługowe, w tym restauracje i kawiarnie. Będą to miejsca otwarte dla wszystkich, chcących na własne oczy przekonać się o pięknie tego nowego miejsca prowadzenia biznesu w stolicy Dolnego Śląska.

Biurowiec Dominikański już działa, pojawiły się pierwsze firmy. Warto się pośpieszyć z wynajmem, bo dostępnych powierzchni biurowych jest z każdym dniem coraz mniej. Dla osób spoza stolicy Dolnego Śląska z pewnością ważną informacją będzie wiadomość, że nocleg na czas pobytu w mieście oferują apartamenty wrocławskie, położone po drugiej stronie placu Dominikańskiego, w nowoczesnym budynku Just’n’Center.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close