Arrival date
Departure date
22 July 2015

Wrocław jest dużym ośrodkiem akademickim, jednocześnie natomiast ważnym centrum dla biznesu. Połączenie obu tych funkcji stolicy Dolnego Śląska było zatem kwestią czasu. Pomysł Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ na Praczach Odrzańskich to właśnie spełnienie tego rodzaju zamysłu. O co tak naprawdę chodzi w działalności tej firmy?

Co to jest EIT+ ?

Zasada działania jest, w swoich podstawowych założeniach, dość oczywista. EIT+ ma być miejscem, w którym naukowcy będą mogli pracować w swoich laboratoriach nad nowymi wynalazkami, następnie zaś podjąć współpracę z zainteresowanymi firmami ze swojej branży.

Badacze pracujący na rzecz EIT+ to przede wszystkim ludzie związani z Politechniką Wrocławską. Oznacza to wysoką jakość prowadzonych przez nich prac, wrocławska uczelnia jest znana nie tylko w naszym kraju ze swoich osiągnięć w wielu dziedzinach. Udział pracowników naukowych Politechniki Wrocławskiej w pracach laboratoriów EIT+ oznacza również skoncentrowanie się na takich dyscyplinach jak nanotechnologia, biotechnologia, technologii materiałowych, a także energii i klimatu. Wszystkie te elementy tworzą z całego przedsięwzięcia unikalne połączenie, zawierające w sobie cechy zaawansowanego parku technologicznego, klastra tematycznego i instytutu rozwojowo-badawczego.

EIT+ łączy naukę z biznesem

EIT+ to nie tylko badania. Już wkrótce rusza specjalna strefa ekonomiczna, należąca do Legnickiej Strefy Ekonomicznej. Jak przyznają autorzy projektu, ważne jest w tym momencie przede wszystkim rozpoczęcie konkretnych działań, które zakończą się powodzeniem, czyli udanym wprowadzeniem gotowych produktów do seryjnej produkcji. Istniejące ulgi dla inwestorów mają uczynić to przedsięwzięcie znacznie łatwiejszym.

EIT+ jest przede wszystkim miejscem, w którym można zobaczyć prawdziwie zaawansowane projekty w dziedzinie klimatu i energii odnawialnej. Postawienie na przyszłość tych właśnie dyscyplin wydaje się być jak najbardziej słuszne, pod wieloma zresztą względami. Firmy produkujące tego rodzaju urządzenia osiągają z roku na rok wyższe obroty, co oznacza sens istnienia podobnej współpracy pod względem ekonomicznym. Z punktu widzenia naukowców, zwłaszcza pochodzących z młodego pokolenia, jest istotne posiadanie nowoczesnych laboratoriów, w których będą mieli szansę na pracę nad własnymi autorskimi projektami. Wreszcie z punktu widzenia nas wszystkich ważną sprawą są korzyści w postaci czystego środowiska. Warto zatem przyjrzeć się bliżej ofercie EIT+, na czas pobytu można zatrzymać się w lokalach, jakie oferują apartamenty Wrocław.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close