Arrival date
Departure date
29 July 2015

Wrocław to trzecie, obok Warszawy i Krakowa miasto w Polsce, w którym powstało biuro znanej niemal każdej osobie na świecie firmy Google. Kojarzona przede wszystkim z wyszukiwarką, zarządza ona również Androidem, niezwykle popularnym systemem operacyjnym na smartfony. Co firma robi w stolicy Dolnego Śląska?

Międzynarodowy gigant posiada oddziały na całym świecie, co nie jest niczym dziwnym w przypadku firmy o takim zasięgu. Google ciągle się rozwija i wciąż pozostaje w czołówce największych firm z branży technologicznej. Poszukuje przede wszystkim nowatorskich rozwiązań w dziedzinie teleinformatycznej, ale nie jest to jedyne pole zainteresowania potentata tej branży. Z niewielkiej firmy oferującej jedynie prostą i zarazem niezwykle skuteczną wyszukiwarkę przeszli do pozycji niekwestionowanego lidera rynku, nie zapominając jednakże o fundamencie, na którym zbudowali swoją siłę. Poszukiwanie nowych, jeszcze lepszych rozwiązań, nadal jest głównym celem firmy i podstawowym zadaniem zatrudnionych w niej pracowników.

Dla każdego, kto choć trochę interesuje się poczynaniami Google’a w sieci, nie jest tajemnicą, że obok nowatorskich rozwiązań w dziedzinie technologii, jak choćby skrzynka pocztowa Gmail, firma przede wszystkim bardzo udanie łączy technologię z marketingiem. Oferowane przez nią usługi, między innymi AdWords, są głównym źródłem dochodu amerykańskiego giganta. Owa działalność w sferze reklamy jest właśnie ściśle powiązana z tym, co dzieje się na co dzień we wrocławskim oddziale firmy. To właśnie tutaj, w biurze zlokalizowanym na placu Bema, znajduje się centrum odpowiedzialne za reklamę na terenie całej Europy Środkowo-Wschodniej. Analitycy spędzają całe dnie na analizie danych, a informatycy firmy na zapewnianiu stabilności działania systemom informatycznym odpowiedzialnych za tę część działalności Google w tej części świata. Na tym właśnie polega wyjątkowość wrocławskiego oddziału przedsiębiorstwa.

Praca w Google to marzenie bardzo wielu ludzi, firma wybiera jednak najlepszych z najlepszych. Dzieje się to w trakcie wieloetapowej rekrutacji. Każdy, kto przyjedzie na wielodniowe rozmowy kwalifikacyjne, bez trudu może znaleźć nocleg w apartamenty Wrocław, położonych w niedalekiej odległości od wrocławskiej siedziby firmy.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close