Arrival date
Departure date
20 August 2015

Wrocław należy do największych miast w Polsce, z tego też powodu jest ważnym miejscem nie tylko z uwagi na interesujące architektoniczne zabytki, ale także z punktu widzenia gospodarki. Stolica Dolnego Śląska przoduje zwłaszcza w dziedzinie nowych technologii. W mieście obecne są największe światowe firmy tej branży. Jednym z takich przedsiębiorstw jest HP.

Trochę historii HP

Przedsiębiorstwo powstało w 1939 roku, kiedy to dwóch absolwentów amerykańskiego uniwersytetu Stanforda, William Hewlett i Dave Packard, założyło rozpoczęli produkcję oscylatora dźwiękowego. Nowoczesny jak na tamte lata sprzęt powstał w niewielkim garażu w kalifornijskim Palo Alto. Stało się to źródłem legend o firmach tworzonych w niewielkich przydomowych garażach, a w ciągu kilkudziesięciu lat również początkiem istnienia słynnej kalifornijskiej Krzemowej Doliny, będącej miejscem gdzie powstają najnowsze technologiczne rozwiązania, głównie związane z przemysłem informatycznym.

Rozwiązania produktów HP szybko zyskały duże uznanie ekspertów i klientów, dzięki czemu firma rosła w dużym tempie. Dziś jest drugą co do wielkości firmą tego sektora. Wśród ich osiągnięć wymienić należy pochodzący z 1972 roku kalkulator biurowy, porównywany ówcześnie do pierwszych komputerów i, opracowaną wspólnie z Sony dyskietką 3,5 cala. Dzisiaj, po wchłonięciu komputerowej firmy Compaq, jest światowym liderem w produkcji komputerów osobistych, drukarek i innego sprzętu biurowego.

HP we Wrocławiu

Od 2005 roku firma jest obecna w stolicy Dolnego Śląska. Wrocławski oddział jest największym oddziałem firmy w Europie Środkowo-Wschodniej, zatrudnieni w nim ludzie oferują obsługę klientów z całego świata. Wrocławskie Globalne Centrum Biznesowe HP zatrudnia dziś ponad 2 tysiące osób, co czyni z HP czwarte co do wielkości przedsiębiorstwo branży IT w Polsce. Znajdują w nim zatrudnienie specjaliści różnych branż.

Praca w HP z całą pewnością wzbogaci nie tylko CV, ale przede wszystkim pozwoli na uzyskanie umiejętności. Dzięki międzynarodowemu środowisku pracy można uzyskać wiele kompetencji pożądanych na rynku pracy. Aby umówić się na rozmowę kwalifikacyjną należy przesłać zgłoszenie i czekać na telefon. Rozmowy kwalifikacyjne mogą trwać nawet kilka dni, w tym czasie można zatrzymać się u nas. Oferujemy tanie apartamenty w centrum Wrocławia.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close