Przyjazd od
Wyjazd do
28 października 2015

W samym centrum stolicy Dolnego Śląska pojawił się jeden z najbardziej unikalnych budynków biurowych w naszym kraju. Co czyni go tak wyjątkowym na tle innych, ostatnio tak masowo powstających? Z całą pewnością fakt, iż jedną z części składowych nowej budowli jest piękny barokowy pałac Oppersdorfów.

Kompleks znany pod nazwą Biurowiec Dominikański powstawał przez ostatnie dwa lata. Jest położony w samym centrum Wrocławia, co sprawia, że jest bardzo atrakcyjną lokalizacją. W związku z tym już niewiele powierzchni biurowej do wynajęcia pozostało. Poza lokalizacją budynek wyróżnia się wspaniałym połączeniem nowoczesności i piękna historycznego wnętrza dawnego pałacu należącego do rodziny Oppersdorfów.

Włączenie pięknego pałacu do modernistycznych brył dwóch nowoczesnych biurowców okazało się wspaniałym pomysłem inwestora, którym była firma Skanska. Budynek z pierwszej połowy XVIII wieku odzyskał swój dawny blask i dziś jego wnętrza, pieczołowicie odrestaurowane przy pomocy historyków sztuki i konserwatorów zabytków, znów będą cieszyć oko nie tylko mieszkańców Wrocławia, ale również i osób przybywających do stolicy Dolnego Śląska w celach biznesowych.

Właściciele kompleksu znanego jako Biurowiec Dominikański zadbał o to, by miejsce to nie było jedynie przestrzeniami biurowymi, służącymi do pracy. Partery trzech budynków – pałacu i dwóch nowoczesnych biurowców – mają pomieścić lokale usługowe, w tym restauracje i kawiarnie. Będą to miejsca otwarte dla wszystkich, chcących na własne oczy przekonać się o pięknie tego nowego miejsca prowadzenia biznesu w stolicy Dolnego Śląska.

Biurowiec Dominikański już działa, pojawiły się pierwsze firmy. Warto się pośpieszyć z wynajmem, bo dostępnych powierzchni biurowych jest z każdym dniem coraz mniej. Dla osób spoza stolicy Dolnego Śląska z pewnością ważną informacją będzie wiadomość, że nocleg na czas pobytu w mieście oferują apartamenty wrocławskie, położone po drugiej stronie placu Dominikańskiego, w nowoczesnym budynku Just’n’Center.

Zobacz na mapie
Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij