Arrival date
Departure date
27 January 2016

Zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska z całą pewnością może być zajęciem czasochłonnym, które zajmie większość czasu pobytu w mieście. Bardzo często sposobem na zaoszczędzenie choć paru chwil jest zdecydowanie się na szybkie zjedzenie czegoś, co pozwoli na kontynuowanie odkrywania uroków Wrocławia. 

Jest kilka miejsc, w których można zjeść fast food bez konieczności odwiedzin w znanych sieciowych restauracjach amerykańskich. Jednym z takich właśnie miejsc jest wrocławski bar Witek, ulokowany przy ulicy Wita Stwosza, niedaleko wrocławskiego Rynku.

Bar Witek to jedno z tych miejsc we Wrocławiu, które powinien zobaczyć każdy, kto chce poznać prawdziwe codzienne życie stałych mieszkańców miasta. Właściwie ten niepozorny bar można by określić najcelniej jednym prostym słowem – kultowy. I na pewno nie będzie w tego rodzaju określeniu żadnej przesady.

Bar Witek swoją renomę zawdzięcza właściwie jednemu daniu. Tosty z serem i pieczarkami, bo o nich właśnie mowa, to główny punkt menu w lokalu położonym przy ulicy Wita Stwosza. Wiele z osób regularnie odwiedzających to właśnie je poleca znajomym, którzy wpadli do Wrocławia z innego miasta.

Tosty z baru Witek są bowiem właściwie legendarne. Na swoją renomę pracują już kilkadziesiąt lat i wciąż utrzymują wysoki poziom. Zapewne wiele osób co jakiś czas decyduje się przypomnieć sobie smaki zapamiętane przed laty, jeszcze w dzieciństwie lub młodości, i trzeba przyznać, że magia tego miejsca wciąż działa.

Bar Witek to nie tylko tosty, ale również znane sprzed lat klasyczne zapiekanki, które również warte są polecenia i można nimi naprawdę się delektować, wspwpadminominając minione lata. Co więcej, w barze Witek nie czekasz na realizację swojego zamówienia, więc miejsce świetnie nadaje się na szybką przekąskę w trakcie zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Przy okazji można zwiedzić jedno z ważniejszych miejsc na gastronomicznej mapie miasta i przenieść się w czasie do końca lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, gdy miejsc z takim jedzeniem było w całej Polsce bardzo wiele.

Zwiedzanie miasta to również nocleg, dlatego warto przyjrzeć się ofercie prezentowanej przez apartamenty wrocławskie, położone w samym centrum miasta, w niedalekiej odległości od samego baru Witek.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close