Arrival date
Departure date
16 December 2015

Stolica Dolnego Śląska jest miastem rozległym, pełno w nim również miejsc, w których można napić się piwa rzemieślniczego, od kilku lat podbijające serca miłośników złotego trunku. 

Multitapy, czyli miejsca poświęcone właśnie degustacji licznych piw rzemieślniczych, powstają coraz liczniej i cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród mieszkańców Wrocławia, ale również i turystów odwiedzających stolicę Dolnego Śląska. Podpowiadamy, gdzie znaleźć najlepsze tego rodzaju miejsca we Wrocławiu.

Kontynuacja

Położona przy ulicy Ofiar Oświęcimskich, w niewielkiej odległości od wrocławskiego Rynku, jest Kontynuacja jednym z ulubionych miejsc degustacji piw rzemieślniczych we Wrocławiu. W przestronnym barze można znaleźć kilkanaście gatunków piwa lanego, do tego należy dodać również szeroki wybór butelkowanych produkcji niewielkich rzemieślniczych browarów. Jeśli podczas degustacji złocistego trunku ktoś poczuje się głodny, może liczyć również na ciepłe i zimne przekąski, godne polecenia na równi z tym, co serwuje barman. Nie trzeba być znawcą, fachowa obsługa doradzi wybór piwa odpowiadającego indywidualnym gustom.

Szynkarnia

Położona w Dzielnicy Czterech Świątyń Szynkarnia jest z kolei miejscem o największej przestrzeni. Trzy poziomy lokalu sprawiają, że zwiększa to szansę na znalezienie wolnego miejsca, co jednak w weekendowe wieczory nie jest sprawą łatwą, o czym warto pamiętać w trakcie podejmowania decyzji o wyborze tego miejsca na spotkanie w gronie przyjaciół. Na kilkunastu kranach można znaleźć wspaniałe przykłady na to, że rodzime niewielkie browary radzą sobie świetnie z produkcją bardzo dobrego piwa rzemieślniczego. Co więcej, Szynkarnia oferuje swoim gościom również szeroki wybór znakomitych dań, najczęściej wytworzonych z naturalnych i regionalnych składników.

Zakład Usług Piwnych

Zakład Usług Piwnych to miejsce szczególne z wielu względów. Po pierwsze – jest to najstarszy tego typu lokal pośród wszystkich obecnie istniejących w mieście. Po drugie – to bardzo klimatyczne miejsce, położone w piwnicach kamienicy, gdzie starannie odtworzone fragmenty dawnych ceglanych ścian przywodzą na myśl średniowieczne piwne przybytki. I wreszcie po trzecie – to przede wszystkim wspaniałe miejsce, w którym można spróbować bardzo szerokiego wyboru piw różnego gatunku. Obok kilku kranów w sprzedaży znajduje się bogaty wybór piw pochodzących z całego świata.

Zwiedzanie multitapów najlepiej rozłożyć na co najmniej dwa dni, dlatego polecamy nocleg w położonych w niedalekiej odległości miejscach oferowanych przez apartamenty wrocławskie. Druga część miejsc godnych polecenia już niebawem.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close