Arrival date
Departure date
22 February 2016

Wydarzenia związane z kulinariami cieszą się coraz większą popularnością wśród osób zainteresowanych poznawaniem nowych smaków. Są takie miejsca, w których cyklicznie odbywają się tego rodzaju wydarzenia. Jednym z nich jest wrocławski Browar Mieszczański, znany z wielu różnych imprez związanych z żywnością i poznawaniem nowych smaków. Najbliższą okazją do wzięcia udziału w wydarzeniu promującym nowe potrawy i smaki będzie Restaurant Day, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 21 lutego bieżącego roku. Czego można się spodziewać w trakcie tego wydarzenia? Organizatorzy zadbali o to, by wybór był możliwie jak największy.

Kuchnia japońska jest jedną z najpopularniejszych rodzajów orientalnych smaków w naszym kraju. Zapewne z tego też względu zbliżające się kulinarne wydarzenie lutego będzie na pewno imprezą godną uwagi. Oprócz najbardziej znanego sushi przybywający będą mogli również spróbować innych przysmaków, między innymi tradycyjnego szaszłyka z kurczaka. Na deser z kolei znajdą się inspirowane kuchnią japońską słodkości w postaci muffin, tart i ciasteczek, które będzie można spożywać w połączeniu z zieloną herbatą.

Najbliższy Restaurant Day będzie miejscem, w którym spotka się aż 14 różnego rodzaju stoisk, więc poza kuchnią azjatycką inspirowaną japońskimi daniami, możesz spróbować również innych potraw, z całą pewnością równie godnych uwagi. Wśród propozycji przygotowanych przez osoby organizujące to wydarzenie, na uwagę na pewno zasługuje kilka najbardziej ciekawych.

KUB to niewątpliwie propozycja dla wszystkich ceniących eksperymentalne podejście do tradycyjnej polskiej kuchni. W zapowiedziach pojawiają się dania inspirowane wieloletnim przyzwyczajeniom, jednakże zostały one poddane przeobrażeniom pozwalającym na konfrontację tradycji z nowoczesnością. Pierogi z indykiem kokosowym lub śledzie w pomarańczach i imbirze to ciekawie brzmiące nazwy dań, których będzie można spróbować w trakcie tego wydarzenia.

Oczywiście, w trakcie trwania Restaurant Day nie zabraknie deserów i słodkości, swoje stoiska odkryją również osoby spożywające dania kuchni wegańskiej. Bogaty wybór stanowisk na pewno umożliwi znalezienie dań najbardziej odpowiednich do indywidualnych gustów i upodobań.

Impreza z założenia jest wydarzeniem jednodniowym, niemniej jednak na pewno warto spędzić cały zbliżający się weekend w stolicy Dolnego Śląska. Oferta przygotowana przez apartamenty wrocławskie umożliwia znalezienie komfortowego noclegu w samym centrum miasta.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close