Arrival date
Departure date
29 December 2015

Wrocław jest jedną z największych polskich metropolii. To miasto wielokulturowe, położone na styku wpływów wschodnich, zachodnich i południowych. Jest również coraz bardziej popularnym wśród cudzoziemców, którzy przyjeżdżają z niemal każdego zakątku ziemskiego globu. 

Część z przyjezdnych otwiera restauracje, które prezentują specjały kuchni kraju, z którego pochodzą. Nic zatem dziwnego, że obok licznych lokali serwujących kuchnię włoską, grecką, chińską lub japońską, można w stolicy Dolnego Śląska znaleźć również restauracje, które oferują kuchnię tajską, zdobywającą sobie coraz większą popularność również i w naszym kraju. Gdzie można znaleźć najlepsze lokale z kuchnią tajską?

Budda Lounge

Budda Lounge to lokal położony na ulicy Rzeźnicznej, w niedalekiej odległości od wrocławskiego Rynku. Wewnątrz minimalistyczny wystrój nie zapowiada tego, co jest głównym wyróżnikiem tej restauracji – świetnej kuchni. Ogromny wybór dań sprawia, że bez trudu znajdziesz coś dla siebie, niezależnie od tego, jakie posiadasz indywidualne upodobania. Poza świetnymi daniami kuchni tajskiej, Budda Lounge zapewnia również znakomite potrawy z Chin i innych azjatyckich krajów. Warto się tam wybrać podczas pobytu we Wrocławiu.

Woo Thai

Woo Thai jest z kolei miejscem położonym w pewnym oddaleniu od centrum miasta, bardzo łatwo jednak go znaleźć w przestrzeni miejskiej. Lokal mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie słynnych wrocławskich akademików Kredka i Ołówek, mieszczących się niedaleko placu Grunwaldzkiego. Bar oferuje niewielki wybór dań, ale każde z nich jest godne polecenie. Woo Thai to świetne miejsce na nabranie sił w trakcie zwiedzania stolicy Dolnego Śląska, tym bardziej, że położenie umożliwia posiłek w trakcie podróży z wrocławskiego Rynku do Hali Stulecia i ogrodu zoologicznego.

Pha Tha Thai

Niewielki bar przy ulicy Więziennej wystartował zaledwie przed kilkoma miesiącami a już zdążył przysporzyć sobie grono oddanych klientów. Powodem, dla którego goście wracają do tego miejsca jest oczywiście kuchnia, która posiada moc przenoszenia na ulice Bangkoku. Kilka kroków od wrocławskiego Rynku możesz poczuć się jak na egzotycznej wyprawie. Szybkie i smaczne jedzenie z całą pewnością pomoże uzupełnić siły i dać chwilę wytchnienia przed dalszym zwiedzaniem stolicy Dolnego Śląska.

Zwiedzanie Wrocławia to niewątpliwie zajęcie wymagające czasu. Ze względu na znaczną liczbę atrakcji warto zatem zaplanować kilkudniowy pobyt w mieście. Nocleg w centrum miasta zapewniają apartamenty wrocławskie, oferujące komfortowy wypoczynek w atrakcyjnej cenie.

see on map
Newsletter
Subscribe to our newsletter
This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close