nav-left cat-right
cat-right

Wrocławski Park Miniatur

Wrocławski Park Miniatur

Polska jest piękna i warto zwiedzić jej chociaż część. Jeżeli jednak nie mamy możliwości jeżdżenia po całym kraju możemy udać się do Wrocławia, gdzie znajduje się park miniatur, i tam zobaczyć wierne odwzorowania fantastycznych budowli znajdujących się w Polsce. Jedyna różnica jest taka, że są one wykonane w skali 1:25 – łatwiej zatem jest pomieścić je w jednym miejscu.

Park Miniatur – co można w nim zobaczyć?

Zabytki polskiej architektury w pomniejszeniu to naprawdę bardzo duża atrakcja dla odwiedzających Krainę Miniatur turystów. Znajdą tam oni aż 11 replik, które bardzo dobrze odzwierciedlają wygląd pięknych budowli – dopracowane są bowiem w najmniejszych szczegółach. Znajdują się tam między innymi: Dworzec Główny we Wrocławiu, krakowski Kościół Mariacki oraz budynek sejmu w Warszawie. Oprócz precyzyjnie wykonanych modeli, z którymi turyści mogą zrobić sobie niebanalne zdjęcia w muzeum znajdują się również tabliczki, z których turyści mogą dowiedzieć się paru ciekawostek i poznać historię budynków prezentowanych w parku.

Inne atrakcje?

Choć małe budynki to główna atrakcja Krainy Miniatur, to nie są one jedynym powodem, dla którego warto się tam udać. Na terenie muzeum znajdziemy bowiem także kolejkę górską, niewielką plażę z leżakami oraz urocze oczko wodne. Dorośli będą mogli zatem odpocząć a najmłodsi – wyszaleć się. W parku możemy również spotkać buty Guliwera i maskę Frankensteina. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie w tym miejscu.

Nocleg we Wrocławiu

Aby odwiedzić to i wiele innych, ciekawych miejsc we Wrocławiu dobrze jest przyjechać do tego miasta na kilka dni. Wówczas należy pomyśleć o noclegu, najlepiej w centrum miasta. Jednym z bardzo dobrych miejsc na zatrzymanie się w stolicy Dolnego Śląska są te apartamenty. Wyróżniają się one nie tylko doskonałą lokalizacją, ale również rozsądną ceną i fantastycznymi warunkami.

Park miniatur we Wrocławiu warto odwiedzić chociaż raz. Będzie to nie lada atrakcja dla dorosłych, ale też świetna rozrywka dla najmłodszych. Fantastyczne muzeum małych budynków jest dobrą propozycją spędzenia czasu w mieście spotkań również ze względu na jego położenie – nieopodal ZOO oraz Hali Stulecia, czyli miejsc, których będąc w stolicy Dolnego Śląska, ominąć obojętnie nie można.

Komentowanie wyłączone.