nav-left cat-right
cat-right

Kolorowe Jeziorka – magia istnieje

Rudawski Park Krajobrazowy znajdujący się na terenie Dolnego Śląska, słynie z fantastycznej atrakcji jaką są Kolorowe Jeziorka. Fenomen przyrodniczy od lat przyciąga mnóstwo turystów z Polski i całego Świata. Stawy są cztery i każdy z nich ma inny kolor, a mianowicie żółty, purpurowy, błękitny i zielony. Będąc we Wrocławiu warto wybrać się na wycieczkę również tam – miasto to jest bowiem doskonałą bazą wypadową dla aktywnych i ciekawych świata.

Park Linowy na Wyspie Opatowickiej

Będąc we Wrocławiu i chcąc spędzić czas aktywnie warto odwiedzić Wyspę Opatowicką i znajdujący się na niej park linowy, który dostarczy wielu wspaniałych wrażeń i podniesie odrobinę adrenalinę. Tylko dla odważnych? Niekoniecznie! Tras jest kilka, natomiast nie wszystkie wymagają mocnej kondycji a jedynie chęci i skupienia.

Pieta wrocławska – kopia piety watykańskiej...

Kościół uniwersytecki we Wrocławiu sam w sobie jest wielkim dziełem, ale oprócz tego ma wiele innych dzieł. Największe z nich to pieta wykonana przez Antonio Vanniego. Stanowi ona identyczną kopię piety wykonanej przez Michelangela Buonarottiego.

Poczta oraz OVO – przełomowe obiekty we Wrocławiu...

Jeden modernistyczny. Drugi postmodernistyczny. Oba stoją w jednym miejscu, obok siebie – na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu. Poczta oraz OVO to wyjątkowe obiekty na wrocławskiej mapie.

Kaplica na Osobowicach

Madonna Osobowicka to jedna z wrocławskich madonn. Ma swoją kaplicę na Osobowicach. Jest to miejsce niezwykle malownicze. Poznajmy Święte Wzgórze na Osobowicach.

Święty Jan Nepomucen

Święty Jan Nepomucen to postać, która patronuje miejscowościom usytuowanym nad rzekami. Nic więc dziwnego, że patronuje on również usytuowanemu nad Odrą Wrocławiowi. Właśnie dlatego w stolicy Dolnego Śląska można spotkać tyle rzeźb i pomników poświęconych temu czesko-polskiemu męczennikowi.