nav-left cat-right
cat-right

O Ziemi Kłodzkiej

Ziemia Kłodzka położona jest u stóp Sudetów. Jest to jeden z najpiękniejszych regionów naszego kraju. Turyści znajdą tutaj zarówno obronne forty, wspaniałe uzdrowiska jak też cuda natury.

Fortece i zamki Kotliny Kłodzkiej

Kotlina Kłodzka to wyjątkowy zakątek w naszym kraju. Znajdziemy w niej malowniczo położone fortyfikacje, rezydencje i pałace.

Dolny Śląsk: kraina skarbów

Dolny Śląsk to kraina wspaniałych zabytków, niezwykłych legend i złota.

Te zamki trzeba zobaczyć!

Na Dolnym Śląsku nie brakuje przepięknych zamków o bogatej historii. Które z nich są najciekawsze? Jakie tajemnice w sobie kryją?

O zamku Książ

Położony niedaleko Wałbrzycha zamek Książ jest jednym z największych polskich zamków. Nazywany jest Perłą Dolnego Śląska. Warto go zwiedzić przebywając we Wrocławiu lub w regionie.

Partynice we Wrocławiu – wyścigi konne

Partynice we Wrocławiu – to właśnie tam znajduje się ogromny tor wyścigów konnych. Jest to nie lada atrakcja dla fanów tego sportu oraz kibiców. Od początku wiosny do końca lata odbywają się na nim regularnie wyścigi konne, połączone nierzadko z innymi rozrywkami takimi jak food trucki bądź zamki dmuchane dla dzieci. Warto wybrać się choć raz na taką imprezę, ponieważ nie brakuje na niej ani emocji ani wielu fantastycznych atrakcji.